פילאטיס

שיטת פילאטיס היא שיטה ייחודית המתייחסת אל הגוף כאל יחידה תפקודית אחת. השיטה הבנויה מתרגילים שמטרתם חיזוק והארכה, פותחה לפני כמאה שנים  ע״י ג'וזף פילאטיס. זהו רצף תנועות מבוקר אשר מעורר גם את הגוף וגם את התודעה. מטרת התרגול היא ליצור איזון בין גוף בריא, תודעה מעוררת ובריאה, ואורח חיים בריא ונטול כאבים ביומיום.

עקרונותיה המרכזיים של השיטה בתרגול עצמו : תנועתיות, נשימה, איזון, ריכוז, שליטה, זרימה וקצב.

המתאמן לומד לפתח מודעות מעמיקה למרכיבי תנועות הגוף ואיכות התנועה וכך גם לשפר ולתקן דפוסי תנועה לקויים. עקרונות הפילאטיס מסייעים לשכלל יכולות גופניות ולפתח שליטה ותאום בין שרירי השלד העמוקים (שרירי ליבה ויציבה) ובין השרירים המניעים.

שיעורי פילאטיס אצלנו בסטודיו, מתקיימים באופן פרטני ומותאמים למצבו שאישי של כל מתאמן

העקרונות הפילוסופיים של השיטה:

כושר גופני הוא התנאי הראשון להשגת תחושת שמחה ואושראדם יכול כבר בגיל 30 להרגיש נוקשה ולא ב"כושר" ולהיות "זקן". אך אם אתה בן 60 ואתה חזק וגמיש – אתה "צעיר". התרגול מכוון לחיזוק והגמשת הגוף, שיפור בזרימת הדם ושיפור בתפקוד תאי המח.

הפחתת מתח ועייפותבאורח החיים הנוכחי, אנחנו נתונים תחת לחץ והשגיות, יושבים שעות ארוכות או סוחבים ומרימים ויוצרים הרס לרקמות גופנו. רוב תחושת המתח והעייפות שאנו חווים נובעת מיציבה לקוייה, חוסר איזון בין קבוצות שרירים ונשימה לא נכונה.

על ידי לימוד הגוף תנועה מייטיבה וחסרת כאבים – מופקת תחושת נינוחות וזרימה גם בתנועות היומיומיות.

שימוש בדימויים ויזואליים במטרה לגייס גם את הגוף וגם את התודעהלדוגמא "שב ישר כאילו ראשך נוגע בתיקרה" – על ידי הוראה זו, לא רק שהזדקפת, סיכוי טוב שהפעלת שרירים שלא ידעת על קיומם. כך אנו מגייסים גם את הגוף וגם את התודעה למען המטרה. למעשה אנחנו יוצרים סיטואציה שבה הגוף מגיב באופן "אינסטינקטיבי" מה שהופך את האימון למהנה יותר ויעיל יותר.

יצירת הקשר בין האימון וחיי היומיום – עם התמקדות על שרירי הבטן, האגן, הגב התחתון, שרירי הישבן – כל אלו מהווים מרכיבים ליציבה נכונה ושימוש נכון בהם מסייע לכך שתנועות היומיום תהינה פשוטות וללא מאמץ מיותר.

השילוב בין האוסטאופתיה והפילאטיס:

הפילוסופיה של הפילאטיס והאוסטאופתיה נושקות זו לזו בהסתכלותן על גוף האדם כעל יחידה אחת, באמונה בזרימת הנוזלים וביכולת הגוף לרפא ולבנות את עצמו. השילוב אצלנו בקליניקה ובסטודיו הוא רק טבעי אם כך.

לרב, נתחיל בסידרה קצרה של טיפולי אוסטאופתיה, במטרה להביא את הגוף לרגיעה מהכאב או ה"תלונה" שהביאה אלינו את האדם.

התרגול בשיטת פילאטיס מהווה מסגרת "משלימה" לשימור תוצאות הטיפול האוסטאופתי ולתמיכה בשיקום אם צריך.

יתרונות השיטה

מתי נכון לקבל טיפול באמצעות פילאטיס?

תסמיני כאב

כאבים כרונים, כאבי גב וצוואר, כאבי שכמות, כאבי ירך, ברך וכתף, כאבי ראש ממקור מתח שרירי.

שיקום אורטופדי

בלט או פריצת דיסק גבי או צווארי, כתף קפואה, דלקות חוזרות במפרקים, לאחר קטיעות, החלפות מפרק ירך/ברך וניתוחים אורטופדיים מורכבים.

טיפול בגיל השלישי

נוקשות שרירים ומפרקים, כאבי פרקים, שחיקת סחוס, שינוים ניווניים, כאבים כרונים, קושי בהליכה, קושי בהתנהלות יום יומית, שיווי משקל.

פציעות/ תחזוקת ספורטאים

נקעים, דלקות גידים כגון גיד עכילס  ודלקת במרפק וכתף, פציעות ברכיים וקרעים במיניסקוס, הכנה לסקי, שיפור הישגים בספורט תחרותי ורקדנים.

הריון ולאחר לידה

שימוש בנשימה נכונה וכן פיתוח יכולת ריכוז ושליטה החשובים במהלך הלידה. תחזוקת הגוף והכנתו ללידה. חיזוק לאחר הלידה, חיזוק שרירי קרקעית האגן. מניעת צניחת רחם/שלפוחית, מניעת דליפת שתן.

תמיכה תהליכי שיקום ממחלות קשות

לאחר טיפולים כימותרפיים, תחזוקה ושיקום במחלות ניווניות (טרשת נפוצה), חיזוק מערכת חיסונית.

שיפור ושימור איכות החיים

תחזוקה שוטפת, שימור הכושר הגופני ומניעת פציעות.

פילאטיס לנוער

מגיל 11 (תלוי במוכנות האישית) עבודה על יציבה, חיזוק תחושת המסוגלות והביטחון העצמי.

שאלות ותשובות

לכולם, שיטת פילאטיס היא במקורה שיטה שיקומית ויכולה להיות מותאמת לכל מצב פיזי. אם אתם לא בטוחים, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו!

כמובן שכן! ג'וזף פילאטיס, ממציא השיטה, בעצמו היה גבר שבהמשך דרכו עסק גם באיגרוף והרמת משקולות.

מזרן – מבוצע על מזרן בשילוב "אביזרים" כמו: גומיה, משקוליות, כדור, גליל.
מכשירים – מתבצע על מיטות מאסיביות שעובדות על התנגדות של קפיצים ורצועות. העקרונות נשארים אותם עקרונות. 

בפילאטיס אנו עושים מספר חזרות מכל תרגיל, לעומת היוגה בו שוהים בכל תנוחה.
בנוסף, יוגה שמה יותר דגש על הפן הרוחני, המדיטטיבי בעוד הפילאטיס שם את הדגש יותר על הדיוק הפיזי והמודעות לאיכות התנועה, חיזוק השרירים וייצוב המפרקים.
כל זאת בליווי נשימה מתואמת.

בגדים נוחים המאפשרים למדריך לראות את תנועות הגוף. התרגול מתבצע יחפים או עם גרביים.

עושים צעד לחיים בריאים יותר.

לפרטים נוספים ולשיחת ייעוץ השאירו פרטים או התקשרו