דיקור יבש

דיקור יבש היא טכניקת טיפול במחטים המבוססת על מחקרים קליניים רבים,
אשר מטרתה היא להקל ולהפיג כאבים אקוטיים וכרוניים ולשפר טווחי תנועה.

אז איך זה עובד?

בטיפול מוחדרת מחט דקה וסטרילית לתוך שריר באזור המוגדר כ״נקודת הדק״. נקודה זו נוצרת בשריר כתוצאה מגירוי יתר שלו וגורמת לכאב מקומי או מושלך לאזור מרוחק. הכאב ה״מושלך״ יכול לבלבל ולתת תמונה דומה לפריצת דיסק או דלקת.

מספר סיבות יכולות לגרום להווצרות ״נקודת הדק״, ביניהם פעילות מוגברת של השריר (לדוגמא תנועה חזרתית במקום העבודה) ופעילות גופנית לא מבוקרת.

בשונה מהדיקור הסיני שכולנו מכירים, הדיקור היבש (או בשמו הנוסף – דיקור מערבי) מבוסס על אנטומיה ופיזיולוגיה ומתבצע  לרוב  על ידי רופאים, פיזיותרפיסטים, אוסטאופתים כירופרקטורים, והדיקור הסיני לעומתו מבוסס על הזרמה אנרגטית בתוך מרידאנים בגוף ומתבצע על ידי מטפלים ברפואה סינית המתמחים בדיקור ואינם בהכרח רופאים.  

דיקור יבש הוא אחד מתחומי ההתמחות הבולטים והחשובים שלנו במרכז תלתן ומשולב רבות יחד עם טיפול אוסתאופטי.

אנה ירפולוב, בעלת ניסיון רב שנים בטיפול בדיקור סיני ובשנים אחרונות  בדיקור יבש, הינה מתמחה בדיקור אורטופדי, עברה הכשרה מטעם אוניברסיטת צ'אנג דו וכמו כן בעלת הכשרה ממכון לרפואת כאב בבית החולים רמב"ם, המכון אשר ידוע בתור המקום המוסמך ביותר לטיפול בדיקור יבש. 

עיקרון ייחודי, חשוב ונוסף שלנו במרכז תלתן, הוא שילוב בין טיפולי מגע לטיפולי תנועה – פילאטיס ואוסטאופתיה יחד עם הדיקור היבש, ובאמצעות שילוב זה נעזור לגוף לקבל את כל מה שהוא צריך לטובת הקלה בכאב וחזרה לתפקוד מירבי. 

מתי נכון לקבל טיפול באמצעות דיקור היבש?

במקרים של פציעות כתוצאה
מפעילות גופנית לא מבוקרת

כתוצאה מעומסי יתר בגוף

כאבים מעמידה ממושכת

כאבים במקרים של הרמה
של שקיות או דברים כבדים

במקרים בהם סובלים מתנוחות הגורמות
לעומס שרירי לא מאוזן
(ישיבה מול מחשב או שימוש בטלפון)

במקרים בהם סובלים מכאבים אקוטיים או כרוניים
(כאבי צוואר, גב תחתון, שכמות, כתפיים, ברכיים ועוד).

לתיאום טיפול בדיקור יבש ובדיקת התאמה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם