אוסטאופתיה

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול פרא-רפואית הרואה בגוף יחידה תפקודית אחת.
השיטה פותחה על ידי הרופא האמריקני ד"ר אנדרו טיילור סטיל (1828-1917) שפעל באיזור המערב התיכון של ארה"ב. 
השיטה מתבצעת באופן ידני (רפואת מגע) ללא מכשירים או תרופות, ומטפלת בליקויים גופניים אשר לרוב נגרמו כתוצאה מעומס יתר, דפוסי תנועה ויציבה לקויים, מחלות, ניתוחים, וטראומות.

לפי הגישה האוסטאופתית – המבנה (שלד הגוף) משפיע על תפקודו ולהיפך. 
מטרת הטיפול היא להגיע למקור הבעיה ,לסייע בשיכוך הכאב דרך שיפור תנועת המפרקים שיפור זרימת הדם והפחתת תהליכים דלקתיים, וכל אלו נובעים מהאמונה כי לגוף יש את היכולת לרפא את עצמו.

הייחודיות שלנו

שילוב בין אוסטאופתיה לפילאטיס
תפיסתנו במרכז תלתן היא כזו אשר מאמינה כי הטיפול השלם והאפקטיבי ביותר לטיפול בכאב הוא שילוב בין טיפול אוסטאופתי אשר מטרתו להביא את הגוף לרגיעה מהכאב, והשלמה שלו עם תרגול פילאטיס תנועתי אשר תורם משמעותית לשימור תוצאות הטיפול האוסטאופתי ולשיקום איכותי ומיטבי.

כמו כן, במקרים שנראה צורך נשלב גם דיקור יבש ואוסטאופתיה.
במקרים רבים בהם המטופל יגיע לטיפול אוסטאופתי, נראה לנכון להשלים את הטיפול שלו באמצעות היתרונות הנפלאים של דיקור יבש, בהם תטפל מטפלת מוסמכת בנקודות הכאב של המטופל.

באילו מצבים האוסטאופתיה עשויה לסייע?
האוסטאופתיה מסייעת לאבחן היכן מתחיל השיבוש התנועתי, אי הנוחות או הכאב אשר גורם לפגיעה בתפקודו התקין של הגוף, והינה יעילה לסיוע במגוון רחב של כאבים או מצבים פיזיולוגיים המשבשים את שגרת חיינו.

למי הטיפול מתאים?

אנשים הסובלים מכאבים כרונים ואקוטים

כאבי גב וצוואר,כאבי שכמות, כאבים לאחר צליפת שוט, כאבי ירך, ברך וכתף, כאבי ראש ממקור מתח ומיגרנה.

הגיל השליש

נוקשות שרירים ומפרקים,כאבי פרקים,שחיקת סחוס ,שינוים ניווניים, כאבים כרונים, קושי בהליכה, קושי בהתנהלות יום יומית.

נשים בהריון וגניקולוגיה

פוריות, תסמינים בזמן הריון, לדוגמא: צרבת, כאבים באיזור הצלעות, כאבי גב ואגן (סמפיזיוליזיס). כאבים לאחר ניתוחים גניקולוגים, ניתוח קיסרי, טיפול בתסמונת קדם וסתית, טיפול לשיקום רצפת אגן.

ספורטאים

נקעים, דלקות גידים כגון גיד אכילס, דלקת במפרק הכתף, פציעות ברכיים וקרעים במיניסקוס ומרפק טניס.

נשים לאחר לידה ותינוקות

לידות טראומתיות, לידות ואקום או קיסרי, קושי ביניקה, חוסר שקט, כאבי בטן, קוליק ותסמיני רפלוקס, טורטיקוליס, העדפת צד, טונוס מוגבר ועוד…

בעיות במערכת עיכול ונשימה

כאבי בטן, תסמונת מעי רגיז, בקע סרעפתי, צרבות, לאחר ניתוחים באיזור הבטן והחזה, הקלה על תסמיני אסטמה, קושי בנשימה, הצטננות כרונית, גודש באף, סינוסיטיס ועוד.

בעיות פה ולסת

כאב במפרק הלסת, כאב ראש ממקור מפרק הלסת,קושי בפתיחת הפה וקושי בלעיסה ודיבור, נעילת לסתות,חריקת שיניים, לאחר טיפולי שיניים ממושכים, לפני התאמת סד ובזמן טיפולים אורטודנטים.

הפרעות אורטופדיות

בלט או פריצת דיסק גבי או צווארי, היצרות בתעלת השדרה, הקרנות, נימולים והרדמות בידיים ורגליים, תסמונת תעלה קרפלית, כתף קפואה ודורבן.

מהם שלבי הטיפול באוסטאופתיה?

תשאול

ביצוע תשאול מעמיק על ידי אוסטאופתית מוסמכת אודות מצבו הבריאותי של המטופל הכולל היסטוריה רפואית (כולל פציעות, תאונות או ניתוחי עבר) לטובת בניית תוכנית טיפולית מדויקת ומותאמת.

בדיקה פיזיקלית

ביצוע בדיקה כללית ומקיפה של הגוף הכוללת הסתכלות, מישוש רקמות רלוונטיות, בדיקת טווחי תנועה, בדיקות אורטופדיות ונוירולוגיות במידת הצורך. כמו כן, תתבצע בדיקת יציבה ותנועתיות מפרקים על ידי אוסטאופתיות מוסמכות. 

אבחנה

בדיקה וסיכום כל הנתונים לטובת הבנה של מקור הבעיה ממנה סובל המטופל, דבר אשר יאפשר גיבוש אסטרטגיה טיפולית שתעזור למטופל לחזור לתפקוד מלא במהרה.

טיפול

ביצוע הטיפול הנבחר במיוחד עבור המטופל והבעיה איתה הגיע בשלב האבחנה יבוצע על ידי אוסטאופתיות מוסמכות.

קיימות מגוון טכניקות בהם ניתן לבצע טיפול בהתאם לסוג הבעיה, ביניהן: לחיצות, הנעות, מתיחות, מוביליזציות ומניפולציות אשר כולן מתבצעות בעדינות ודיוק מירבי. מטרת כל אחד מסוגי הטיפול היא להגביר תנועתיות, להוריד את רמת הכאב ולפעול לריפוי מירבי. 

שגרה בריאה

חלק בלתי נפרד מהצלחת הטיפול היא מתן המלצות לשגרה נכונה הכוללת פעילות גופנית, ישיבה נכונה מול מחשב והרגלים תזונתיים, אותם תקבלו מאיתנו בהתאמה אישית לכל מטופל.

עושים צעד לחיים בריאים יותר.

לפרטים נוספים ולשיחת ייעוץ השאירו פרטים או התקשרו